ماسک صورت مناسب پوست شما چیست ؟

استفاده از ماسک صورت واجب است. پوست صورت به دلیل های مختلفی می تواند آسیب هایی ببیند که بعضی از آن ها بسیار جدی و بعضی اینطور نیست. زمان طولانی سپری کردن در آب و هوای بد می تواند پوست صورت شما را تخریب کند. زیاد در معرض نور خورشید بودن، زندگی در آب و هوای خشک، سرمای زیادی، محل کار نامناسب و بسیار عاملی دیگر می تواند به پوست شما آسیب برساند.

این اتفاق بین خانم ها بیشتر اتفاق می افتد و دلیل آن هم ظریف بودن پوست آن ها می باشد. استفاده از ماسک های مختلف صورت که می تواند مفید و درمانگر باشد. این ماسک ها به راحتی در خانه تهیه می شوند و به راحتی قابل مصرف هستند. هزینه های زیادی هم به مصرف کننده اعمال نمی کنند.

در همین راستا مجله زیبایی رز بخش ماسک صورت را راه اندازی نموده تا با اراعه بهترین روش ها به شما در این موضوع کمک کند. زیبایی امر مهمی است و ما نیز مانند شما به آن اهمیت می دهیم. در این پست به بررسی ماسک های مختلفی میپردازیم تا شما استفاده کنید.

 

ماسک های صورت مهم

ماسک های صورتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت با توجه به کاربرد آنها دسته بندی شده است.

دسته اول:  ماسک های صورت برای رفع جای جوش و چربی زیر پوستی

که شامل :

 • زرد چوبه و نخود
 • سفیده تخم مرغ
 • جو دوسر
 • آووکادو وخیار و ماست
 • سفیده تخم مرغ وآبلیمو
 • جوش شیرین
ماسک صورت مجله زیبایی رز
ماسک های صورت می توانند بسیار مفید باشند

دسته دوم: ماسک های صورت جوان سازی پوست صورت

که شامل :

 • ماسک دارچین, عسل, جوزهندی و لیمو
 • ماسک گل ختمی
 • ماسک گوجه فرنگی و لیمو
 • ماسک خیار و گلیسیرین
 • ماسک موم عسل
 • ماسک روغن زیتون و روغن نارگیل
ماسک صورت مجله زیبایی رز
ماسک های صورت درمان کننده خشکی پوست

دسته سوم: ماسک صورت سفید کننده پوست

که شامل :

 • ماسک پودر شیر خشک
 • ماسک کشک
 • ماسک برگ نعناع
 • ماسک موز
 • ماسک زرد چوبه

طرز تهیه ماسک های  دسته اول برای رفع جای جوش

اصولا ماسک هایی که کمی حالت اسیدی و یا سرشار از پروتئین هستند می توانند به رفع جوش ها و چربی های زیر پوست کمک کنند. در ادامه ماسک های ذکر شده را بررسی می کنیم.

 زرد چوبه و نخود

برای این ماسک شما به مقداری زردچوبه مرغوب و آؤد نخود نیاز دارید. ابتدا کمی ارد نخود را در اب ولرم حل کنید و سپس زردچوبه را به آن اضافه نمایید. به گونه ایی باشد که حالت خمیری پیدا کند. انواع ماسک زرد چوبه را اینجا بخوانید

 سفیده تخم مرغ  ، سفیده تخم مرغ وآبلیمو

سفیده تخم مرغ با سرشار بودن از پروتئین و ویتامین ها ی تواند به رفع جای جوش کمک کند.

برای این موضوع شما می توانید سفیده تخم مرغ را از زرده جداسازی نمایید و آن را حسابی هم بزنید تا کف سفید رنگی شود. حال کف سفید رنگ را به پوست خود بمالید. انواع ماسک سفیده تخم مرغ را اینجا بخوانید

جهت کارایی بیشتر در مورد درمان جوش صورت می توانید با جدا کردن سفیده به آن ابلیمو اضافه کنید و پس از هم زدن کوتاه ماسک صورت خود را استفاده نمایید.

 جو دوسر و روغن نارگیل

جو دوسر دور از دیرباز به دلیل خواص زد جوش و آکنه برای پوست صورت استفاده شده است.روغن نارگیل نیز با خواص شگفت انگیز خود باعث باز شدن منافذ پوستی شده  می توان چربی ها را با کوچکترین فشار خارج کرد.

برای ای کار کمی جوی دو سر را کوبیده و با روغن نارگیل ترکیب کنید و استفاده کنید.

ماسک صورت مجله زیبایی رز
ماسک آلوئه ورا و خیار در کنار ماست بسیار کاربردی است

 آووکادو وخیار و ماست

ماست و خیار برای رفع لک ها و کدری پوست بسیار مناسب اند. با اضافه کردن آووکادو به این ترکیب این ماسک را می توان برای رفع جوش و لک و آکنه استفاده نمود.

برای تهیه این ماسک ابتدا مفداری خیار را رنده کرده و با ماست مخلوط کنید و پس از آن با کوبیدن آووکادوی تازه و ترکیب آن با ماست و  خیار ماسک صورت خانگی خود را برایرفع جوش بسازید.

 

جوش شیرین

ماسک صورت جوش شیرین یک ماسک عالی برای رفع جوش و چربی زیر پوستی می باشد. این ماسک به دلیل قدرت زیاد در بیرون کشیدن چربی ها باید با احتیاط استفاده شود. مقداری جوش شیرین را در آب حل کرده و روی پوست خود استفاده کنید.

 


طرز تهیه ماسک های  دسته دوم برای جوان سازی و رفع چین و چروک پوست صورت

پوست صورت انسان به طور طبیعی نیاز به تغذیه شدن از مواد معدنی و طبیعی دارد. این روند اگر مختل شود باعث آسیب هایی نظیر پیری زودرس و چین و چروک زیاد و غیره می شود. استفاده از ماسک های خانگی برای پوست صورت می تواند این مواد مغذی را به پوست برساند ورادیکال های آزاد روی سطح پوست را از بین ببرد و پوستی جوان و تازه را به شما هدیه بدهد.

ماسک صورت مجله زیبایی رز

ماسک  عسل, جوزهندی و لیمو

عسل خود به تنهایی یک ماسک محسوب می شود! اگر عسل را جوز هندی و کمی آب لیمو ترکیب کنید به صورت واضح جوانتر شدن پوست صورت خود را پس از ۲۰ دقیقه مشاهده می کنید.

این ترکیب شامل روغن های طبیعی جور هندی و ترکیب شفا بخش عسل و پاکسازی آبلیمو می باشد.

ابتدا کمی جوز هندی را بکوبید و با عسل گرم شده ترکیب کنیدو در انتها کمی آبلیمو به آن اضافه نمایید. ماسک را به پوست صورت خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با  سرد بشویید

ماسک گل ختمی

حدود ۲۰ تا ۴۰ گرم گل برگ گل ختمی را تهیه نمایید و با جوشاندن آن عصاره آن را بگیرید. هر شب قبل خواب صورت خود را با غصاره بدست آمده ماساژ دهید. صبح موقع بیدار شدن صورت خود را بشویید. با این روش با آب رسانی به پوست از چین و چرک خلاص می شوید.

ماسک گوجه فرنگی و لیمو

گوجه فرنگی با سرشار بودن از ویتامین C که خود نوعی اسید به شمار می رود در کنار آبلیمو می تواند رادیکال های آزاد روی سطح پوست شما را پاکسازی کند و به روند جوان سازی پوست شما کمک شایانی بکند.

مقداری گوجه فرنگی را همراه دانه های آن بکوبید و کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. به مدت ۲۰ دقیقه ماسک روی صورت شما باشد و با آب سرد و سپس با آب گرم بشویید.

ماسک صورت مجله زیبایی رز
ماسک صورت حاوی لیمو پاک کننده است

ماسک خیار و گلیسیرین

گلیسیرین یک نرم کننده و لطیف کننده پوست می باشد. با اضافه ردن خیار می توانید در کنار نرم کنندگی پوست از شر لک و جوش هم رهایی یابید.

برای این ماسک صورت ابتدا کمی خیار را رنده کنید و سپس با گلیسیرین مخلوط کنید. ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست شما باشد و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک روغن زیتون و روغن نارگیل

روغن زیتون و روغن نارگیل هردو نرم کننده های قوی و طبیعی هستند. همچنین روغن نارگیل به رفع چربی های زیر پوستی نیز کمک می کند. روغن زیتون نیز یک آب رسان پوست محسوب می شود. با استفاده مداوم این دو روغن در کنار هم پوستی نرم و لطیف و بدون چربی زیر پوستی خواهید داشت.

 


طرز تهیه ماسک های  دسته سوم برای سفیدی پوست صورت

اغلب افرادی که زیاد در معرض هوای گرم و نامنناسب هستند دچار تیرگی چوست صورت می شوند. این افراد می توانند با استفاده مداوم از ماسک های خانگی

ماسک پودر شیر خشک

شیر خشک یک غذای کامل برای بچه ها است. این ماده با ارزش شامل انواع پروتئین ها و ویتامین ها و کربو هیدرات ها می باشد. پروتئین و ویتامین ها می توانند به جوان ماندن پوست کمک زیادی بکنند و کربوهیدرات ها نیز می توانند پوست را سفید سازی کنند.

مقداری پودر شری خشک را به کمی آب  معدنی اضافه نمایید تا حالت خمیری شکل بگیرد. ماسک را روی صورت خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آب کشی کنید. با استفاده مداوم می توانید شاهد اثر بخشی آن باشید.

ماسک کشک

کشک شامل مقدار زیادی پروتئئین و کربوهیدرات است. این ماسک می تواند اثر بخشی زیادی برای سفید سازی و جوان ماندن پوست شما بکند. مقداری کشک طبیعی را با بسابید و با آب مخلوط کنید تا ترکیب غلیظ شود. این ماسک آمد استفاده است.

ماسک موز

ماسک موز یک ماسک معروف برای رفع مشکلات پوستی نظیر تیرگی آن محسوب می شود. مقاله کاملی از این ماسک در اینجا بخوانید

ماسک صورت مجله زیبایی رز
ماسک ها را حداکثر پس ۲۰ دقیقه بشویید

ماسک زرد چوبه

ماسک زردچوبه یک ماسک نابود کننده ی انواع رادیکال های آزاد روی سطح پوست می باشد. همچنین این ماده لایه بردار قوی محسوب می وشد. مقاله کاملی از این ماسک صورت عالی در اینجا بخوانید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *